Ne řepa a ne rajčatový protlak: co přidat do boršče, aby měl sytě červenou barvu?

Domácí červený boršč nemá vždy sytě zářivou barvu, častěji se z něj stává načervenalý.

Ne každé hostitelce se podaří uvařit boršč syté barvy s rubínovým odstínem. A červené ingredience s tím nemají nic společného, jde o to.

Co je třeba udělat, aby měl boršč sytě červenou barvu

Domácí červený boršč nemá vždy sytou jasnou barvu, častěji se stává, že je načervenalý. A například v restauracích má tento pokrm vždy stejný, dokonalý odstín. Většina hostitelů se domnívá, že tajemství spočívá v přídavku rajčatového protlaku a červené řepy. Ano, to jsou nepostradatelné ingredience pro tradiční červený boršč, ale je tu nuance, kterou znají jen profesionální kuchaři. A právě toto tajemství je klíčem k dosažení vytoužené syté barvy.

Ve skutečnosti nejde o to, jaké ingredience by se měly přidávat, protože pro boršč existuje klasická, dobře známá sada, ale o to, v jakém pořadí je třeba zeleninu dávat. Mluvíme konkrétně o zelí. Všichni dělají stejnou chybu – přidávají zelí až po orestování řepy, cibule a mrkve. Pokud to uděláte, boršč získá v lepším případě načervenalou barvu, v horším případě – bude červený a nevábný.

Profesionální kuchaři doporučují přidat zelí před tím, než dáte řepu a mrkev opéct. A nemusíte se bát, že by se zelí rozvařilo a ztratilo svou křupavou strukturu, která je tak ceněná. Zkušení kuchařští odborníci tvrdí, že se to nestane. Křupavost zůstane na svém místě a barva boršče bude sytě červená, stačí jen změnit pořadí přidávání ingrediencí.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog | MORAVA POOL | Bazény na klíč